Portakal Fiyatları

1
Portakal Fiyatları
Portakal Fiyatları

Portakal fiyatları belirlenmesi ürünün kalitesi ve rekoltesine bağlıdır. İklim şartları ve arz-talep parametresi ile belirlenen Portakal fiyatları serbest piyasa fiyatları olarak size bu sayfada sunulacaktır. İstanbul Ticaret Borsası ya da belirli hal pazarlarından ilan edilen bilgiler ile Portakal fiyatları size en güncel haliyle bu sayfada yayınlanacaktır. Bu sayede ürününüzü daha bilinçli bir şekilde elinizden çıkarabilir ve satın alabilirsiniz. Ürünlerinizin kalitesi ve arz talep oranı değişebileceğinden bu sayfada farklı ticaret borsalarından alınan bilgiler gösterilecek. Aynı zamanda en yüksek ve en düşük Portakal fiyatları da burada bulunacaktır. Portakal fiyatları ticaret borsalarından ya da hal pazarlarından güncelleme geldiği takdirde anında burada yayınlanacaktır. Her fiyat güncellemesiyle fiyatların hangi yöne doğru ilerlediğini görebileceksiniz.

Portakal Fiyatları

Aşağıdaki listede [abase table=”hh_hal_prices” columns=”price_date” ORDER=”price_date DESC ” where=”AND product LIKE ‘%portakal%'” limit=”1″ notitle=”1″] tarihli fiyatlar listelenmiştir.

[abase table=”hh_hal_prices” columns=” product,city,lowest_price,highest_price,unit” ORDER=”product ASC ” where=”AND product LIKE ‘%portakal%’ AND  `price_date` =  ( SELECT  `price_date` FROM  `hh_hal_prices` WHERE  `product` LIKE  ‘%portakal%’ ORDER BY `price_date` DESC LIMIT 0,1 )” notitle=”1″]

Portakal fiyatları haricinde ürününüz hakkında her haberi buradan takip edebileceksiniz. Bu sayede Portakal fiyatlarını etkileyen her faktörden önceden haber alabileceksiniz. Aynı zamanda üretici ve satıcıları etkileyen her değişimden haberdar olacaksınız.

Burada yayınlanan Portakal fiyatları ile tezgâh fiyatları değişebilmektedir.

Hal fiyatları Hal Şube müdürlüğünün belirlediği yönetmeliğe göre belirlenir. Bu yönetmeliğin 20. Maddesine göre görev verilen memur rekabet ve arz talep oranına göre fiyatları belirler ve bunları yayınlar. Bu sayfada görevli memurların belirlediği hal fiyatları size sunulmaktadır.

Portakal Hakkında Kısa Bilgi

Sıcacık turuncu rengi, parlak kabuğu ve yuvarlak formuyla gerçek bir güneşi andıran portakal, kış aylarının vazgeçilmez ve en bilindik meyvesidir. Bugün elmadan sonra dünyanın en çok tüketilen meyvesi olan portakal, yüzyıllar boyu az bulunması sebebiyle lüks lezzetler arasında yer almıştır. Hastalara şifa niyetine yedirilmiş, sofra dekorasyonunda kullanılmış, armağan olarak verilmiştir. İlk çağların “altın elma”sı portakal, türüne göre az veyahut çok kalın ve içi keseceklerle dolu beyaz kabukla kaplı, etli, sulu, tatlı bir meyvedir. Navel portakal, çekirdekli veya hemen hemen çekirdeksiz sarı portakal, kan portakalı, ekşi olmayan portakal olmak üzere başlıca dört gruba ayrılır. Özel kokulu bir yağ içeren ve turunçgiller ailesinden kabul edilen bu meyvenin anavatanı Çin’dir. Daha sonra başta İspanya ve tüm Akdeniz ülkelerinde, Güney Afrika ve Amerika gibi sıcak bölgelerde üretilmeye başlanmıştır. Portakalın yafa ( şamutu ), washington navel portakalı, ince kabuklu, karın bölümü geniş meme portakalı, valensiya gibi türleri Türkiye’de Akdeniz Bölgesinde bilhassa Antalya ve Mersin’de yetiştirilmektedir. Portakal, besin değeri istikametinden zengin ve sevilen bir meyvedir. Ehemmiyetli bir askorbit asit kaynağıdır. Vitamin, bilhassa C vitamini istikametinden oldukça zengin olan portakal, soğuk algınlıklarında, nezle ve griplerde birebirdir. Genelde kabukları soyularak yenilen portakalın suyu da kendisi kadar yaygın tüketilir. Natürel haliyle içildiği gibi içkili ve içkisiz kokteylerde de kullanılan meyve sularından biridir. Çok sayıda keseciklerle dolu olan kabuğundan parfüm, şeker endüstrilerinde istifade edilir, serinletici içeceklerin yapımında uçucu yağları çıkarılır.

Portakal yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here