Limon Fiyatları

0
Limon Fiyatları
Limon Fiyatları

Limon fiyatları belirlenmesi ürünün kalitesi ve rekoltesine bağlıdır. İklim şartları ve arz-talep parametresi ile belirlenen Limon fiyatları serbest piyasa fiyatları olarak size bu sayfada sunulacaktır. İstanbul Ticaret Borsası ya da belirli hal pazarlarından ilan edilen bilgiler ile Limon fiyatları size en güncel haliyle bu sayfada yayınlanacaktır. Bu sayede ürününüzü daha bilinçli bir şekilde elinizden çıkarabilir ve satın alabilirsiniz. Ürünlerinizin kalitesi ve arz talep oranı değişebileceğinden bu sayfada farklı ticaret borsalarından alınan bilgiler gösterilecek. Aynı zamanda en yüksek ve en düşük Limon fiyatları da burada bulunacaktır. Limon fiyatları ticaret borsalarından ya da hal pazarlarından güncelleme geldiği takdirde anında burada yayınlanacaktır. Her fiyat güncellemesiyle fiyatların hangi yöne doğru ilerlediğini görebileceksiniz.

Limon Fiyatları

Aşağıdaki listede [abase table=”hh_hal_prices” columns=”price_date” ORDER=”price_date DESC ” where=”AND product LIKE ‘%limon%'” limit=”1″ notitle=”1″] tarihli fiyatlar listelenmiştir.

[abase table=”hh_hal_prices” columns=” product,city,lowest_price,highest_price,unit” ORDER=”product ASC ” where=”AND product LIKE ‘%limon%’ AND  `price_date` =  ( SELECT  `price_date` FROM  `hh_hal_prices` WHERE  `product` LIKE  ‘%limon%’ ORDER BY `price_date` DESC LIMIT 0,1 )” notitle=”1″]

Limon fiyatları haricinde ürününüz hakkında her haberi buradan takip edebileceksiniz. Bu sayede Limon fiyatlarını etkileyen her faktörden önceden haber alabileceksiniz. Aynı zamanda üretici ve satıcıları etkileyen her değişimden haberdar olacaksınız.

Burada yayınlanan Limon fiyatları ile tezgâh fiyatları değişebilmektedir.

Hal fiyatları Hal Şube müdürlüğünün belirlediği yönetmeliğe göre belirlenir. Bu yönetmeliğin 20. Maddesine göre görev verilen memur rekabet ve arz talep oranına göre fiyatları belirler ve bunları yayınlar. Bu sayfada görevli memurların belirlediği hal fiyatları size sunulmaktadır.

Limon Hakkında Kısa Bilgi

Ilıman iklime sahip bütün memleketlerde, kültür şekilleri yetiştirilen yaprak dökmeyen, uçucu yağ taşıyan bu küçük ağaçların meyveleridir, ülkemizde çok sevilir. Ege ve Akdeniz gibi bölgelerde hemen hemen her evin bahçesinde bir limon ağacı bulunur. En çok bilinen turunçgiller türlerinden biridir. Resim 1.1: Limon ağacı meyveleri ÖĞRENME FAALİYETİ–1 EMEL ARAŞTIRMA 4 Ülkemizde turunçgil üretimimizin %20’ sini limonlar oluşturur. Limonun ana vatanı Kuzey Hindistan ya da Çin’ in güneyidir. Ancak asidi yüksek Akdeniz tipi limonun MÖ 3.000 senelerinde bugünkü Irak hudutları içinde de yetiştiğini, Nippur’ da yapılan kazılardaki limon çekirdeklerinden öğreniyoruz. Mezopotamya muasırlığı ile Hindistan arasında irtibatın varlığı biliniyor. Dolayısıyla, limonun Hindistan’dan Ortadoğu’ya bu ticaret irtibatları dahilinde getirildiği sanılıyor. Akdeniz’ in doğu kesimi, aynı zamanda Anadolu’ nun güneyi, limon ve ailesini çok eski dönemlerden beri tanıyor, sofralarında kullanıyor. Kuzey Avrupa ise limonla Haçlı Seferleri sayesinde tanıştı. 12. asırda Kudüs’ ü fethetmek için yola çıkan şövalyeler, burada tanıdıkları limonu ülkelerine getirmeye başladılar. Kısa müddet sonra İngiltere’ ye, İspanya ve Portekiz’ den, tatlı limon yüklü ilk gemi yanaşmaya başladı. İngilizler, ekşisinden önce tatlısıyla tanışmış oldu.

Her derde deva, küçük vitamin deposu limon; ilaç yerine kullanıldığı gibi, kadınları güzelleştirmek için de kullanılıyor. Limon, astıma ve mide rahatsızlıklarına da iyi geliyor. Sarı, oval, bir ucu kabarık limonun görünüşü çekici olduğu kadar da karakteristiktir. Ancak hepimiz limonu hoş dış görünüşü uğruna değil, hemen her derde deva ekşi, asitli suyu için alırız.

Limon yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here