Kavun fiyatları

3
Kavun Fiyatları
Kavun Fiyatları

Kavun fiyatları belirlenmesi ürünün kalitesi ve rekoltesine bağlıdır. İklim şartları ve arz-talep parametresi ile belirlenen Kavun fiyatları serbest piyasa fiyatları olarak size bu sayfada sunulacaktır. İstanbul Ticaret Borsası ya da belirli hal pazarlarından ilan edilen bilgiler ile Kavun fiyatları size en güncel haliyle bu sayfada yayınlanacaktır. Bu sayede ürününüzü daha bilinçli bir şekilde elinizden çıkarabilir ve satın alabilirsiniz. Ürünlerinizin kalitesi ve arz talep oranı değişebileceğinden bu sayfada farklı ticaret borsalarından alınan bilgiler gösterilecek. Aynı zamanda en yüksek ve en düşük Kavun fiyatları da burada bulunacaktır. Kavun fiyatları ticaret borsalarından ya da hal pazarlarından güncelleme geldiği takdirde anında burada yayınlanacaktır. Her fiyat güncellemesiyle fiyatların hangi yöne doğru ilerlediğini görebileceksiniz.

Kavun Fiyatları

Aşağıdaki listede [abase table=”hh_hal_prices” columns=”price_date” ORDER=”price_date DESC ” where=”AND product LIKE ‘%kavun%'” limit=”1″ notitle=”1″] tarihli fiyatlar listelenmiştir.

[abase table=”hh_hal_prices” columns=” product,city,lowest_price,highest_price,unit” ORDER=”product ASC ” where=”AND product LIKE ‘%kavun%’ AND  `price_date` =  ( SELECT  `price_date` FROM  `hh_hal_prices` WHERE  `product` LIKE  ‘%kavun%’ ORDER BY `price_date` DESC LIMIT 0,1 )” notitle=”1″]

Kavun fiyatları haricinde ürününüz hakkında her haberi buradan takip edebileceksiniz. Bu sayede Kavun fiyatlarını etkileyen her faktörden önceden haber alabileceksiniz. Aynı zamanda üretici ve satıcıları etkileyen her değişimden haberdar olacaksınız.

Burada yayınlanan Kavun fiyatları ile tezgah fiyatları değişebilmektedir.

Hal fiyatları Hal Şube müdürlüğünün belirlediği yönetmeliğe göre belirlenir. Bu yönetmeliğin 20. Maddesine göre görev verilen memur rekabet ve arz talep oranına göre fiyatları belirler ve bunları yayınlar. Bu sayfada görevli memurların belirlediği hal fiyatları size sunulmaktadır.

Kavun Hakkında Kısa Bilgi

Kavun tek yıllık otsu bir bitkidir. Gövdesi toprağın yüzeyinde metrelerce uzanabilir. Ana vatanı Orta Asya, İran ve Anadolu’dur.  Topatan, Hasanbey, Van Kavunu, Altınbaş, Ankara kavunu, Kırkağaç türler, ülkemizde yetişen türlerdir. Ülkemizde Kavun 2013 verilerine göre 1.699.550 ton üretilmiştir. Bu ürün dünyada ise toplam olarak 29.462.541 ton üretilmiştir. Bu açıdan kavun için dünya pazarında payımız %5,8’dir. Ülkemizde kavun en fazla Ankara, Manisa, Diyarbakır, Balıkesir ve Konya illerimizde yetiştirilir.

Kavun içerdiği bol vitamin ve besin kaynağından dolayı sağlıklı bir yiyecektir. Kavun, A, B, C, E, K vitaminlerini bolca içerir. Bunların yanında sodyum, potasyum, magnezyum, demir içerdiği için tam bir besin kaynağıdır.

Kavun yetiştiriciliği hakkında bilgi almak için tıklayın.

3 YORUMLAR

  1. Niğde bor kızılca köyünde 13 dönüm Verim 45 kavunumuz var. Toptan dönüm hesabı satılacaktır ilgilenenler …5055759245 No lu telefondan ulaşabilirler..

  2. niğde bor çukurkuyu kasabasında verim 45 cinsi kavun ve domates kabal ve kilo olarak satılmaktadır ilgilenen arkadaşlar bana ulaşsın tel.05455451445

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here