Badem Fiyatları

0
Badem Fiyatları
Badem Fiyatları

Badem fiyatları belirlenmesi ürünün kalitesi ve rekoltesine bağlıdır. İklim şartları ve arz-talep parametresi ile belirlenen Badem fiyatları serbest piyasa fiyatları olarak size bu sayfada sunulacaktır. İlgili Ticaret Borsasından ilan edilen bilgiler ile Badem fiyatları size en güncel haliyle bu sayfada yayınlanacaktır. Bu sayede ürününüzü daha bilinçli bir şekilde elinizden çıkarabilir ve satın alabilirsiniz. Ürünlerinizin kalitesi ve arz talep oranı değişebileceğinden bu sayfada farklı ticaret borsalarından alınan bilgiler gösterilecek. Aynı zamanda en yüksek ve en düşük Badem fiyatları da burada bulunacaktır. Badem fiyatları ticaret borsalarından güncelleme geldiği takdirde anında burada yayınlanacaktır. Her fiyat güncellemesiyle fiyatların hangi yöne doğru ilerlediğini görebileceksiniz.

Badem Fiyatları

Aşağıdaki listede [abase table=”hh_hal_prices” columns=”price_date” ORDER=”price_date DESC ” where=”AND product LIKE ‘%badem%'” limit=”1″ notitle=”1″] tarihli fiyatlar listelenmiştir.

[abase table=”hh_hal_prices” columns=” product,city,lowest_price,highest_price,unit” ORDER=”product ASC ” where=”AND product LIKE ‘%badem%’ AND  `price_date` =  ( SELECT  `price_date` FROM  `hh_hal_prices` WHERE  `product` LIKE  ‘%badem%’ ORDER BY `price_date` DESC LIMIT 0,1 )” notitle=”1″]

Badem fiyatları haricinde ürününüz hakkında her haberi buradan takip edebileceksiniz. Bu sayede Badem fiyatlarını etkileyen her faktörden önceden haber alabileceksiniz. Aynı zamanda üretici ve satıcıları etkileyen her değişimden haberdar olacaksınız.

Burada yayınlanan Badem fiyatları ile tezgah fiyatları değişebilmektedir.

Badem Hakkında Kısa Bilgi

Badem (Prunus Dulcis), gülgiller familyasından ve anayurdu Asya’nın güneybatısı olan bir ağaç ve bu ağacın tohumları olarak tanımlanabilir. Badem öncelikle İran, Türkiye, Suriye ve Filistin’de yetiştirilmiş buralardan da Yunanistan, Kuzey Afrika, İtalya ve İspanya’ya, sonraki dönemlerde ise Kuzey Amerika’ya götürülmüş ve özellikle Kaliforniya’da 1940 senesinden sonra badem yetiştiriciliğinde ehemmiyetli ilerlemeler kaydedilmiştir. Mevsim içinde gelişmekte olan badem meyvelerinin yakından görünümü Kabuklulardan ve hem de pek çok meyve ağacından daha erken çiçek açar. İlkbahar donlarıyla çiçekleri zarar görmedikçe yetişen ve meyve veren bademin taze meyveleri, çiçeklerine göre dona karşı daha duyarlıdır. Sıcak mevsimde ve yazları kurak geçen ortamlarda bademi görebiliriz. Yazları serin ve rutubetli geçen yerlerde badem yetişmez. Badem nebatının tatlı ve acı tohumlu iki çeşidi vardır. Tatlı ve acı bademler arasında yer alan orta sınıf bademler de mevcuttur. Badem ağacı, genel olarak şeftali ağacına benzer ancak şeftali ağacından daha yüksek ve uzun ömürlüdür. Çağla badem, Taze iç badem, Kavrulmuş badem önemli badem çeşitleridir.

Badem yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here